انواع پرده بکارت

اطلاع از انواع پرده بکارت برای بسیاری از زوجین در زمان ازدواج بسیار مهم است. برخی از انواع پرده بکارت با رابطه جنسی آسیب نمی بینند یا به اصطلاح پاره نمی شوند.چند نوع از پرده های بکارت خروج خون قاعدگی و یا رابطه جنسی را دشوار می کنند. همچنین تنها راه از بین رفتن پرده بکارت رابطه جنسی نیست بلکه انجام ورزش های سنگین، عمل های لگنی وخیم و بسیاری موارد دیگر می توانند باعث از بین رفتن این قشا می شود.

عدم آگاهی از این نوع تفاوت هایی که بین انواع پرده بکارت وجود دارد ممکن است برای خود دختر و یا پسری که قرار است با وی ازدواج کند، مشکلاتی را ایجاد کند. به همین دلیل ما قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با انواع پرده بکارت در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم، با ما همراه باشید.

پرده بکارت، قشای نازکی است که در بخش خارجی واژن قرار دارد و ورودی واژن را به صورت نیمه کامل می پوشاند.

 

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

پرده بکارت انواع مختلفی دارد. آگاهی از نوع پرده بکارت، باعث شناخت از بدنتان می شود و با شناخت آن می توانید از شرایط اولین آمیزش جنسی خود آگاه شوید و از آن نهایت لذت را ببرید. انواع پرده بکارت به شرح ذیل است:

  • پرده بکارت حلقوی

همان طور که از نام پرده بکارت حلقوی پیداست، پرده بکارت حلقوی به شکل حلقه ای دور تا دور واژن را احاطه می کند.یعنی ورودی واژن به اصطلاح باز است، اما ورودی آن تنگ تر است و با رابطه جنسی پاره می شود.

این نوع از پرده بکارت به دو نوع قابل اتساع و غیرقابل اتساع تقسیم می شود. پرده بکارت حلقوی قابل اتساع با رابطه جنسی پاره نمی شود و قابلیت ارتجاعی دارد ولی پرده بکارت حلقوی غیرقابل اتساع با آمیزش جنسی پاره می شود و قابلیت ارتجاعی ندارد.

  • پرده بکارت ارتجاعی و یا هلالی

این نوع از پرده بکارت قابلیت انعطاف پذیری و ارتجاعی دارد و به هنگام آمیزش جنسی پاره نمی شود و همچنین خونریزی ندارد. البته با تکرار رابطه جنسی امکان آسیب رسیدن به این نوع پرده وجود دارد.

  • پرده بکارت تیغه ای

این نوع پرده بکارت از بالا تا پایین ورودی واژن را می پوشاند و در حین آمیزش جنسی با خون ریزی همراه است.

  • پرده بکارت مشبک

این نوع پرده بکارت از بالا تا پایین ورودی واژن را پوشانده و حفره هایی در سطح آن وجود دارد. که خروج خون قاعدگی از طریق همین حفره ها انجام می شود.

  • پرده بکارت مثلثی

پرده بکارت مثلثی از رایج ترین انواع پرده بکارت است. منافد موجود روی این نوع پرده بکارت به شکل مثلث کنار هم قرار گرفته اند.

  • پرده بکارت مسدود یا ضخیم

پرده بکارت مسدود، از بالا تا پایین واژن را پوشانده و نسبتا ضخیم می باشد. در بعضی از دختران شدت ضخامت این نوع از پرده به حدی زیاد است که خون قاعدگی نمی تواند از آن عبور کند، به همین دلیل باید با انجام جراحی شکافی روی آن ایجاد شود.