انواع پرده بکارت

اطلاع از انواع پرده بکارت برای بسیاری از زوجین در زمان ازدواج بسیار مهم است. برخی از انواع پرده بکارت با رابطه جنسی آسیب نمی بینند یا به اصطلاح پاره نمی شوند.چند نوع از پرده های بکارت خروج خون قاعدگی و یا رابطه جنسی را دشوار می کنند. همچنین تنها راه از بین رفتن پرده بکارت رابطه جنسی نیست بلکه انجام ورزش های سنگین، عمل های لگنی وخیم و بسیاری موارد دیگر می توانند باعث از بین رفتن این قشا می شود.

عدم آگاهی از این نوع تفاوت هایی که بین انواع پرده بکارت وجود دارد ممکن است برای خود دختر و یا پسری که قرار است با وی ازدواج کند، مشکلاتی را ایجاد کند. به همین دلیل ما قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با انواع پرده بکارت در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم، با ما همراه باشید.

پرده بکارت، قشای نازکی است که در بخش خارجی واژن قرار دارد و ورودی واژن را به صورت نیمه کامل می پوشاند.

 

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

پرده بکارت انواع مختلفی دارد. آگاهی از نوع پرده بکارت، باعث شناخت از بدنتان می شود و با شناخت آن می توانید از شرایط اولین آمیزش جنسی خود آگاه شوید و از آن نهایت لذت را ببرید. انواع پرده بکارت به شرح ذیل است:

 • پرده بکارت حلقوی

همان طور که از نام پرده بکارت حلقوی پیداست، پرده بکارت حلقوی به شکل حلقه ای دور تا دور واژن را احاطه می کند.یعنی ورودی واژن به اصطلاح باز است، اما ورودی آن تنگ تر است و با رابطه جنسی پاره می شود.

این نوع از پرده بکارت به دو نوع قابل اتساع و غیرقابل اتساع تقسیم می شود. پرده بکارت حلقوی قابل اتساع با رابطه جنسی پاره نمی شود و قابلیت ارتجاعی دارد ولی پرده بکارت حلقوی غیرقابل اتساع با آمیزش جنسی پاره می شود و قابلیت ارتجاعی ندارد.

 • پرده بکارت ارتجاعی و یا هلالی

این نوع از پرده بکارت قابلیت انعطاف پذیری و ارتجاعی دارد و به هنگام آمیزش جنسی پاره نمی شود و همچنین خونریزی ندارد. البته با تکرار رابطه جنسی امکان آسیب رسیدن به این نوع پرده وجود دارد.

 • پرده بکارت تیغه ای

این نوع پرده بکارت از بالا تا پایین ورودی واژن را می پوشاند و در حین آمیزش جنسی با خون ریزی همراه است.

 • پرده بکارت مشبک

این نوع پرده بکارت از بالا تا پایین ورودی واژن را پوشانده و حفره هایی در سطح آن وجود دارد. که خروج خون قاعدگی از طریق همین حفره ها انجام می شود.

 • پرده بکارت مثلثی

پرده بکارت مثلثی از رایج ترین انواع پرده بکارت است. منافد موجود روی این نوع پرده بکارت به شکل مثلث کنار هم قرار گرفته اند.

 • پرده بکارت مسدود یا ضخیم

پرده بکارت مسدود، از بالا تا پایین واژن را پوشانده و نسبتا ضخیم می باشد. در بعضی از دختران شدت ضخامت این نوع از پرده به حدی زیاد است که خون قاعدگی نمی تواند از آن عبور کند، به همین دلیل باید با انجام جراحی شکافی روی آن ایجاد شود.

از مشخصات پرده بکارت مسدود و یا ضخیم این است که در هنگام دخول آلت تناسلی احساس درد همراه با خونریزی دارد.  حتی در برخی از افراد ضخامت به حدی زیاد است که برای پاره شدن این نوع از بکارت ممکن است پارگی واژن نیز اتفاق بیفتد.

 • پرده بکارت ذره بینی

پرده بکارت ذره بینی تقریبا مثل پرده بکارت مشبک می باشد اما حفره های موجود روی این نوع از پرده بسیار ریز هستند.

 • بدون پرده بکارت

احتمال اینکه از هر ۱۰ دختر یک نفر بدون پرده بکارت به دنیا بیاید هست. که این مورد معمولا در دوران جنینی مشخص می شود.

آیا داشتن خونریزی در شب عروسی، نشانه بکارت است؟

داشتن و یا نداشتن خونریزی در شب عروسی نشانه بکارت نیست. بلکه خونریزی در اولین رابطه جنسی به نوع پرده بکارت بستگی دارد، بنابراین عدم خونریزی در شب عروسی به معنای عدم باکرگی زن نمی باشد. علاوه بر نوع پرده بکارت عدم استرس در زن، مرطوب بودن واژن و بسیاری عوامل دیگر می تواند از خونریزی در هنگام اولین دخول جلوگیری کند.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره در رابطه با مشکلات مربوط به زنان وهمچنین روش های زیبایی وجوانسازی ناحیه تناسلی می توانید با دکتر شمیلا فرامرزی متخصص زنـان، زایمـان و زیبایی  با شماره های ۸۸۱۹۶۲۶۴ – ۰۹۹۰۳۷۷۷۶۸ تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام وی مراجعه نمایید.

توصیه هایی در مورد اولین رابطه جنسی

 • به دلیل اینکه رشته های عصبی در پرده بکارت بسیار کم است، در صورتی که زن آرامش جسمی و روحی داشته باشد، معمولا پارگی پرده بکارت بدون درد است.
 • دخول و پاره شدن پرده بکارت در شب عروسی توصیه نمی شود، زیرا به دلیل خستگی و اضطراب امکان درد و یا حتی خون ریزی آن بسیار زیاد است.
 • دختران بهتر است قبل از شب عروسی، نه فقط برای گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت بلکه برای آگاهی از نوع پرده بکارت به متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه کنند، تا توضیحات لازم داده شود. مثلا در بعضی از دخترانی که پرده بکارت ضخیم دارند، احتیاج به عمل جراحی دارند.
 • در اولین رابطه جنسی سعی کنید از کرم ها و ژل های روان کننده یا اسپری های بی حس کننده استفاده کنید.

 

 

 

 

.

 

 

 

Call Now Button