چرا باید تست پاپ اسمیر انجام دهیم؟

تست پاپ اسمیر از جمله روش های آزمایشی است که در چند سال اخیر از سوی بسیاری از زنان مورد استقبال قرار گرفته است و آمار قابل توجهی از پزشکان در زمینه تشخیص های درمانی بیماری های زنانه از این روش آزمایشی کمک می گیرند.

در طی این روش، آزمایش بخشی از ترشحات داخل رحم و دهانه رحم برداشته می شود و در محفظه ای شیشه ای به آزمایشگاه فرستاده شده تا تحت بررسی های دقیق قرار گیرد.این آزمایشات کمک می کند که تمام بافت های غیر عادی در داخل رحم و دهانه رحم تشخیص داده شود و در صورت بروز مشکل روند درمان آغاز شود.

روند تست پاپ اسمیر چگونه است؟

در این تست زنان ابتدا روی تخت مطب می خوابند به طوری که پزشک به ناحیه واژینال و رحمی آنان دسترسی داشته باشند.سپس پزشکان با استفاده از کاتری مخصوص می توانند ترشحاتی را از دهانه رحم برداشت کرده و به داخل محفظه ای منتقل کنند.

این ترشحات طی انجام آزمایشات دقیق در بهترین آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته تا کاملا موارد غیر عادی در این ترشحات شناسایی شود.

*بهترین متخصص زنان و زایمان توصیه می کنند که برای انجام این تست تمامی نکاتی که پزشکتان گوشزد می کند را رعایت کنید تا روند تست با موفقیت و دقت انجام شود.

اهمیت انجام تست پاپ اسمیر

یکی از سوالاتی که در زمینه تست پاپ اسمیر پرسیده می شود این است که چرا باید این تست انجام شود و مزایای تست پاپ اسمیر کدام است.

واقعیت این است که این روش آزمایشی تا حد زیادی به روند تشخیص تمامی مشکلاتی که در ناحیه واژینال و رحم و نیز تخمدان ها ایجاد می شود می تواند کمک کند.

مثلا سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، از مهم ترین نتایجی است که متخصصین با تست پاپ اسمیر می توانند به تشخیص آنها بپردازند.

از سوی دیگر نیز تشخیص ویروس پاپیلوم انسانی یا زگیل تناسلی نیز با این روش تشخیصی قابل انجام است.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره در رابطه با مشکلات مربوط به زنان وهمچنین روش های زیبایی وجوانسازی ناحیه تناسلی می توانید با دکتر شمیلا فرامرزی متخصص زنـان، زایمـان و زیبایی با شماره های ۸۸۱۹۶۲۶۴ – ۰۹۹۰۳۷۷۷۶۸ تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام وی مراجعه نمایید.

آیا تست پاپ اسمیر دردناک است؟

واقعیت این است که این تست ابتدا دردی به همراه ندارد. طول مدت زمانی که این تست انجام می شود کمتر از ده دقیقه است. و به راحتی می توانید بعد از انجام تست به منزل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

آیا تست پاپ اسمیر در دروان عادت ماهیانه ممکن است؟

خیر مهم ترین نکته ای که پزشکان گوشزد می کنند این است که این تست باید خار