چرا باید تست پاپ اسمیر انجام دهیم؟

تست پاپ اسمیر از جمله روش های آزمایشی است که در چند سال اخیر از سوی بسیاری از زنان مورد استقبال قرار گرفته است و آمار قابل توجهی از پزشکان در زمینه تشخیص های درمانی بیماری های زنانه از این روش آزمایشی کمک می گیرند.

در طی این روش، آزمایش بخشی از ترشحات داخل رحم و دهانه رحم برداشته می شود و در محفظه ای شیشه ای به آزمایشگاه فرستاده شده تا تحت بررسی های دقیق قرار گیرد.این آزمایشات کمک می کند که تمام بافت های غیر عادی در داخل رحم و دهانه رحم تشخیص داده شود و در صورت بروز مشکل روند درمان آغاز شود.

روند تست پاپ اسمیر چگونه است؟

در این تست زنان ابتدا روی تخت مطب می خوابند به طوری که پزشک به ناحیه واژینال و رحمی آنان دسترسی داشته باشند.سپس پزشکان با استفاده از کاتری مخصوص می توانند ترشحاتی را از دهانه رحم برداشت کرده و به داخل محفظه ای منتقل کنند.

این ترشحات طی انجام آزمایشات دقیق در بهترین آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته تا کاملا موارد غیر عادی در این ترشحات شناسایی شود.

*بهترین متخصص زنان و زایمان توصیه می کنند که برای انجام این تست تمامی نکاتی که پزشکتان گوشزد می کند را رعایت کنید تا روند تست با موفقیت و دقت انجام شود.

اهمیت انجام تست پاپ اسمیر

یکی از سوالاتی که در زمینه تست پاپ اسمیر پرسیده می شود این است که چرا باید این تست انجام شود و مزایای تست پاپ اسمیر کدام است.

واقعیت این است که این روش آزمایشی تا حد زیادی به روند تشخیص تمامی مشکلاتی که در ناحیه واژینال و رحم و نیز تخمدان ها ایجاد می شود می تواند کمک کند.

مثلا سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، از مهم ترین نتایجی است که متخصصین با تست پاپ اسمیر می توانند به تشخیص آنها بپردازند.

از سوی دیگر نیز تشخیص ویروس پاپیلوم انسانی یا زگیل تناسلی نیز با این روش تشخیصی قابل انجام است.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره در رابطه با مشکلات مربوط به زنان وهمچنین روش های زیبایی وجوانسازی ناحیه تناسلی می توانید با دکتر شمیلا فرامرزی متخصص زنـان، زایمـان و زیبایی با شماره های ۸۸۱۹۶۲۶۴ – ۰۹۹۰۳۷۷۷۶۸ تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام وی مراجعه نمایید.

آیا تست پاپ اسمیر دردناک است؟

واقعیت این است که این تست ابتدا دردی به همراه ندارد. طول مدت زمانی که این تست انجام می شود کمتر از ده دقیقه است. و به راحتی می توانید بعد از انجام تست به منزل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی زنان

آیا تست پاپ اسمیر در دروان عادت ماهیانه ممکن است؟

خیر مهم ترین نکته ای که پزشکان گوشزد می کنند این است که این تست باید خارج از دوران عادت ماهیانه باشد. زیرا که خون و سایر ترشحات مربوط به دوران عادت ماهیانه مانع از این می شود که ترشحات اصلی به درستی برداشت شود. در نتیجه آزمایش بیهوده خواهد بود.

تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر

زمان انجام تست پاپ اسمیر

توصیه پزشکان بر این است که اولین تست پاپ اسمیر پس از ازدواج صورت گیرد و هر سال این تست تکرار شود. پس از ۳۰ سالگی نیز هر ۳ سال یکبار تست پاپ اسمیر انجام شود. پس از سن ۶۵ سالگی در صورت تشخیص پزشک متخصص این تست متوقف می شود.

هزینه انجام تست پاپ اسمیر

هزینه این آزمایش در آزمایشگاه ها و مطب های مختلف متفاوت می باشد. هزینه بسته به اینکه کدام پزشک متخصص و با چه درجه از تخصص قرار است که برای شما این تست را انجام دهد متفاوت می شود.

اما در حالت کلی این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه تست پاپ اسمیر چندان هم زیاد نیست و طیف گسترده ای از زنان می توانند از این روش تشخیصی بهره مند شوند.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین توصیه ای که داریم این است که برای انجام تست پاپ اسمیر به پزشکانی مراجعه کنید که می توانند با تکیه بر تجربه و مهارتی که دارند روند تشخیص موفقی را برای شما انجام دهند.در واقع زمانی که تشخیص های درستی انجام نشود نمی توان روش درمان موفقی را انتظار داشت.

خوش بختانه در کشور ما آمار پزشکان و متخصصینی که در این زمینه فعالیت های گسترده و موفقی دارند کم نیست و می توان بدون دغدغه و نگرانی به یکی از آنان مراجعه کرده و روند تشخیص و درمان را پشت سرگذاشت.

 

Call Now Button