جراحی زیبایی زنان

 

یکی از دغدغه های امروز بانوان در سراسر دنیا، زیبایی اندام است. زیبایی باعث افزایش اعتماد بنفس در زندگی اجتماعی و فردی می شود. یکی از مواردی که برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است، زیبایی اندام تناسلی است. اما خواه ناخواه اگر به طور طبیعی از زیبایی طبیعی برخوردار باشند به مرور زمان و افزایش سن از شدت زیبایی کاسته می شود.

حال نگرانی تمام افراد از افزایش سن همین موضوع است، چه کاری می توان انجام داد تا از روند کاهش زیبایی جلوگیری نمود. یکی از روش هایی که برای زیبایی اندام تناسلی به کار می رود، استفاده از جراحی های زیبایی واژن است. با ما همراه باشید تا در ادامه به توضیح بیشتر این موضوع بپردازیم.

 

جراحی-زیبایی-واژن

 

جراحی زیبایی واژن

هر زنی حق دارد از ویژگی اندام تناسلی خود آگاهی یابد و در صورت نیاز اقدام به انجام جراحی زیبایی واژن نماید. در گذشته انجام عمل های زیبایی رونق چندانی نداشت و حرف زدن در مورد این اندام به صورت یک تابو بوده است. عموم بانوان حق اظهار نظر نداشته و گاها بیماری های ناحیه تناسلی مورد توجه قرار نمی گرفت. اما امروزه با افزایش سطح آگاهی افراد این امر بهبود یافته است . در صورتی که قبلا بانوان مشکلات جنسی اعم از کاهش یا افزایش میل جنسی ، رسیدن به ارگاسم و … را به ندرت حتی با همسران خود در میان می گذاشتند و تصور نمی کردند بتوانند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان این موارد را برطرف نمایند.

امروزه سلامتی اندام تناسلی زنان تاثیر زیادی در کیفیت زندگی دارد به طوری که برای زیبایی آن راه حل های زیادی ارائه شده است.

 

ویژگی واژن

واژن در قسمت داخلی اندام تناسلی قرار دارد برخلاف تصور اشتباهی که برخی افراد آن را بیرون اندام تناسلی می پندارند. ناحیه داخلی تناسلی بدن به وسیله لوله ای، قسمت بیرونی را به رحم متصل می کند که به آن لوله واژن گفته می شود. در این قسمت رابطه جنسی صورت می گیرد و جنین از این مسیر خارج می شود.

ناحیه تناسلی بانوان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که با نام ورودی واژن ، لابیا ها که خود به دو قسمت لابیا مینور و لابیا ماژور تقسیم شده است، قسمت کلیتوریس و ناحیه داخلی واژن معرفی می شوند.

 

چرا واژن گشاد می شود؟

اندام تناسلی همان طور که ذکر شد از اجزا مختلف تشکیل شده است که اگر در هر کدام از اندام ها مشکلی ایجاد شود، روی رابطه جنسی تاثیر می گذارد. این مشکلات می تواند در گشاد شدن واژن موثر باشد که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم:

 

ژنتیک

ژنتیک یکی از عامل هایی مهم در مشکلات انسان ها است. ممکن است اندام تناسلی نیز به صورت ارثی کمی بزرگ تر باشد. این موضوع در برخی نژاد ها عمومیت بیشتری دارد و واژن بانوان در گروه خاصی بزرگ تر و یا تیره تر است.

 

تغییرات هورمونی

هورمون ها در بدن بانوان تاثیر زیادی دارد به طوری که تمام اتفاقات روتین بانوان با عملکرد منظم هورمون ها رخ می دهد. اگر هورمون ها به دلایل مختلف مانند زایمان به خصوص زایمان طبیعی تغییر کند می تواند باعث گشادی واژن شود.

 

افزایش سن

یکی از مهم ترین عاملی که در همه موارد بدن تاثیر گذار بوده، افزایش سن است. گذر عمر در شادابی پوست و عملکرد بدن تاثیر گذار است.

 

جراحی زیبایی زنان چیست؟

جراحی زیبایی زنان به دو بخش جراحی اندام تناسلی بیرونی و داخلی تقسیم می شود. به طوری که جراحی بیرونی واژن شامل جراحی های لابیاپلاستی، تزریق چربی به لابیاها و یا جراحی کلیتوریس است که عموما لابیاپلاستی محبوبیت بیشتری بین بانوان دارد. جراحی داخلی واژن نیز باعث کلاژن سازی می شود ، مانند تنگ کردن واژن که سایز واژن را کم می کند.

 

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره در رابطه با مشکلات مربوط به زنان وهمچنین روش های زیبایی وجوانسازی ناحیه تناسلی می توانید با دکتر شمیلا فرامرزی متخصص زنـان، زایمـان و زیبایی  با شماره های ۸۸۱۹۶۲۶۴ – ۰۹۹۰۳۷۷۷۶۸ تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام وی مراجعه نمایید.

 

انواع جراحی زیبایی واژن

 

تنگ کردن واژن

زمانی که ورودی واژن بسیار گشاد و شل باشد انتخاب درست برای بهبود آن می تواند جراحی باشد. اما گاهی برای از بین بردن تغییر هورمون بارداری می توان با استفاده از لیزر این مشکل را برطرف نمود.

 

عمل لابیاپلاستی

قسمت بیرونی واژن از لابیا مینور و لابیا ماژور تشکیل شده است که اگر لابیا مینور بیش از اندازه بزرگ باشد باعث رنجش فرد می شود. با روش های مختلف مانند جراحی ، لیزر و یا بهره گیری از دستگاه آر اف ، می توان این عضو را کوچک تر و زیباتر نمود.

 

تزریق چربی به واژن

زمانی که لابیا ماژور بر اثر عوامل مختلف بافت چربی خود را از دست دهد و یا کاهش یابد، می توان با استفاده از تزریق چربی این مشکل را برطرف نمود. انجام این روش باید در محیط کاملا استریل شده توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود.

 

کلام آخر

در این نوشتار سعی شده در مورد جراحی زیبایی واژن اطلاعاتی ارائه شود تا بتوانید بهترین تصمیم را برای زیبایی خود داشته باشید. کسب این آگاهی به شما کمک می کند اهمیت بیشتری به بهداشت و سلامت اندام تناسلی خود بدهید.

 

 

Call Now Button