درمان بی اختیاری ادرار در زنان

بی اختیاری ادرار در بسیاری از خانم ها تبدیل به یک مشکل گشته است و یکی از دغدغه ها و نگرانی های  آنها در زمان خارج شدن از منزل و دیر به دستشویی رفتنشان به علت عدم کنترل ادرار، شده است، اما راه درمان این مشکل چیست؟ چه عواملی موجب می گردد که افراد به این عارضه مبتلا گردند؟

اگر شما نیز از این مشکل رنج می برید،با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نموده و در راه بهبود هرچه سریع تر خود قدمی بردارید.

درمان بی اختیاری ادرار در زنان

 بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار عارضه ای است که در هر گروه سنی اعم از زن و مرد ممکن است بنا بر دلایلی به آن دچار گردند، این عارضه زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر خود قرار داده تا جایی که حتی موجب می شود فرد را خانه نشین و منزوی کند چرا که در هر لحظه ممکن است به دلیل عدم کنترل ادرار خود در بین افرادی که قرار گرفته است لباس های مرطوب شده و خجالت زده گردد.

به طور کلی می توان بیان کرد که در بیماری بی اختیاری ادراری مثانه قادر به تحمل فشار ناشی از خنده، عطسه و سرفه و… را ندارد، که علت اصلی این امر ضعف بافت های کف لگن و مثانه می باشد، مه متاسفانه این عارضه در زنان بیشتر از مردان رویت شده اشت، که مهم ترین دلیل بروز این عارضه زایمان های متعدد می باشد، این بیماری اغلب برای افراد در  سنین بالا و دوره میانسالی  رخ می دهد،

 

تشخیص ابتلا به مشکل بی اختیاری ادراری

در حالت طبیعی مثانه هر فرد به طور طبیعی برای کنترل ادرار، با کنترل مغز و دریافت پیغام از سمت نخاع منقبض شده و ادرار را تخلیه می نماید . در حالت سرفه و عطسه می تواند مجرای خود را تحت کنترل گیرد.آشکار ترین علامتی که عارضه بی اختیاری ادراری از خود نشان می دهد این است که به محض پر شدن مثانه فرد قادر به کنترل و نگهداری ادرار خود نمی باشد و با کوچکترین حرکت و فشاری مثل خندیدن، پریدن، بلند کردن اجسام سنگین ، سرفه کردن، عطسه زدن و حتی جابجایی وپریدن به طور ناگهانی ادرار از مثانه خارج می گردد. این عارضه در حالت پیشرفته حتی در شبها و زمان خواب برای فرد همچنان مسئله ساز است.

بیشتر بخوانید
بیماری آندومتریوز چیست؟

عوامل تاثیرگذار در بی اختیاری ادرار

  • بارداری و زایمان که موجب شل شدن عضلان مثانه می کردد.
  • افزایش وزن و چاقی شکم
  • ضعف عضلات مثانه