لابیاپلاستی

در دهه های گذشته صحبت از اندام زنانه قبحی داشت وصف نشدنی، اما امروزه نه تنها قبح ماجرا از بین رفته است، چه بسا که جمعیت زیادی از بانوان درصدد زیباسازی این ناحیه نیز هستند. حالا وقتی در جمع بانوان می نشینید صحبت از بهترین جراح زنان به میان می آید و هر یک تجربه خود را از انجام انواع خدمات زیبایی نظیر سفی کردن واژن، تنگ کردن وازن ، لابیاپلاستی و … را بازگو می کنند.

شکسته شدن این تابو پیشرفت در حوزه جراحی های زیبایی در حیطه زنان را داشته است، چراکه سال ها قبل تنها مراجعه به پزشک زنان مربوط به بیماری ها بود نه خدمات زیبایی.

آنچه در این مقاله به دنبال بررسی آن هستیم معرفی یکی از این خدمات زیبایی است که در میان بانوان علاقه مندان بسیاری دارد. این علاقه مندی ناشی از احساس اعتماد به نفس و برطرف شدن برخی مشکلات آمیزشی است.

لابیاپلاستی

در ادامه مباحث پیرامون لابیاپلاستی،جراحی زیبایی وازن را می خوانید:

جراحی لابیاپلاستی به چه منظوری انجام می شود؟

لابیاپلاستی از جمله جراحی زیبایی مختص به بانوان است که در آن لبه های داخلی و خارجی وازن را در جهت زیبایی و جوانسازی جراحی می کنند. اینکه چه اندازه ای برای لابیا ها مناسب است پرسشی است که تا کنون به آن پاسخ قطعی داده نشده است، در واقع اندازه آن می تواند امری سلیقه ای باشد.

این جراحی به دلیل دستیابی به ظاهر زیبای واژن و همچنین برخورداری از رابطه جنسی رضایت بخش انجام می شود. البته در مواقعی بزرگی لابیا ها علاوه بر ایجاد مشکلات روانی مشکلات جسمی عدیده ای را نیز ایجاد خواهد کرد.

از این رو  برخی از بانوان با شکایت از درد در ناحیه واژن به علت بزرگی لابیا ها، درد به هنگام رابطه جنسی و همچنین سوزش در حین ورزش به مطب پزشک متخصص زنان مراجعه می کنند.

دلیل بزرگی لابیا در بانوان

اغلب بانوان با این پرسش به پزشک مراجعه می کنند که چرا پس از مدتی شکل لابیا ها تغییر کرده و بزرگتر از قبل می شوند؟ در پاسخ باید گفت که:

بزرگی لابیاها در درجه اول ممکن است علت زنتیکی داشته باشد و یا به علت تغییرات هورمونی در دوران بلوغ و زایمان به وجود آید. از دیگر علت بزرگ شدن لابیا ها را می توان رابطه جنسی را نام برد. با این حال راه حل این عارضه بسیار ساده است. افراد می توانند با انجام این جراحی راحت و بدون ریسک علاوه بر برطرف کردن مشکلات روانی ناشی از عدم اعتماد به نفس، تجربه رابطه جنسی موفق آمیز و لذت بخش را برای بانوان به ارمغان می آورد.