واژینوپلاستی

خانم های که در گذشته به چنین عارضه های دچار شده بودند، و عمدتاٌ در رابطه زناشویی آن ها تاثیرگذار بوده است، اما به دلیل شرمساری و قباحت این موضوع این عمل زیبایی را به تعویق می انداختند یا از خیر آن می گذشتند و چه تلخ که نمی توانستند به راحتی در خصوص ناراحتی های اندام تناسلی شان حرفی به میان بیاورند یا به درمان آن بپردازند. اما امروزه با یمن ورود علم تازه ای در زمینه جراحی های زیبایی واژن قبح این موضوع  به مرور از میان برداشته شده و به راحتی می توان در خصوص چنین مشکلاتی حرف زد و یا به درمان آن  پرداخت تا میزان کیفیت زندگی زناشویی شان افزایش یابد.

جراحی واژینوپلاستی یکی از انواع جراحی زیبایی واژن در زنان است که  این نوع بسیار شایع است، که معمولاٌ بعد از زایمان طبیعی دچار عارضه ای همچون شل شدگی و افتادگی واژن می شوند که برای درمان آن از این نوع روش جراحی استفاده می کنند که اتفاقاٌ بسیار مثمر ثمر واقع شده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

واژینوپلاستی

عمل جراحی واژینو پلاستی چیست؟

واژینوپلاستی روشی است که به منظور سفت شدن عضلات جداره واژن انجام می شود، که بنا به دلائلی از قبیل: پیری، زایمان طبیعی متعدد، ارثی صورت می گیرد. برخی از جراحان ادعا می کنند این عمل حتی می تواند حساسیت های پوستی واژن را از ببین ببرد.  این عمل در حالی انجام می شود که بافت های واژن حالت کشسانی و ارتجاعی دارند، ولی در اثر عوامل ذکر شده واژن این حالت خود را کمی از دست داده است و پوست عضلات واژن افتاده و شلی شده است.

ضمناٌ صرفاٌ عمل جراحی واژینوپلاستی نمی تواند به تنهایی رضایت جنسی را بر آورده کند، زیرا رسیدن به ارگاسم بسیار پیچیده است و  در رسیدن به آن فاکتور های دیگری نیز دخیل هستند.

 

مراحل انجام عمل جراحی واژینوپلاستی

 در عمل واژینوپلاستی، در ابتدا بیمار  توسط متخصص بیهوشی ، هوشیاری خود را موقتاٌ از دست می دهد، یا بر اساس میزان استرس بیمار داروی آرام بخش تزریق می کنند، سپس بیمار برای راحتی و قابلیت دسترسی جراح  به اندام تناسلی خود باید به پشت دراز کشیده و  در حالت پای باز قرار بگیرد. عملی ظریف و پیچیده که بیشترین تجمع بافت های عصبی در آن ناحیه موجودند و همین موضوع کار جراح را سخت تر می کند، که تبحر و تجربه ی جراح را می طلبد.

بیشتر بخوانید
درمان ناباروری

و در ادامه پوست های شل و افتاده اضافی را برمی دارند و عضلات وا